Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena: „Net ir vienas žuvęs darbe yra per daug!“
Europos Sąjungoje dėl su darbu susijusių priežasčių kas tris su puse minutės miršta vienas žmogus. Lietuvoje 1992-2013 metais darbe žuvo ir sužalota per 67 tūkst. žmonių – palyginimui, tiek žmonių gyvena Marijampolės ir Utenos miestuose kartu sudėjus. Tai didžiulė netektis ne tik nukentėjusiųjų šeimoms, bet ir visai valstybei.

Balandžio 25 dieną 11.00 val., Vinco Kudirkos aikštėje, Vilniuje, Valstybinė darbo inspekcija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, socialiniais partneriais – darbdavių ir darbuotojų organizacijomis – bei Vilniaus profesinių ir aukštųjų mokyklų studentais organizuoja renginį-spaudos konferenciją, skirtą paminėti Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną.

Renginio metu į dangų bus paleisti tūkstančiai raudonų ir juodų balionų – pagarbos žuvusiems darbe ženklas bei priminimas visiems apie būtinybę saugoti savo ir kitų sveikatą ir gyvybę.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius, Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Vilius Mačiulaitis, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ vyriausiasis teisininkas Petras Grėbliauskas, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Jonas Guzavičius.

      Maloniai kviečiame dalyvauti!